wz

Historie klubu:

Náš klub MAJÁK Borovany nemá tak dlouhou historii a jeho vznik se datuje k roku 2007, kdy došlo k rozdělení klubu KLoM Ledenice.

Členská základna je poskládána opravdu rozmanitě. Je složena ze zkušených modelářů, nadějné mládeže a v neposlední řadě i z úplných začátečníků, kteří se na kroužku pod vedením Bohouše Ferajnčiče učí základům modelařiny na Základní škole v Borovanech.

Ačkoli funguje náš klub velice krátce, dokázal si připsat na své konto velice cenné úspěchy. Na nedávném Mistrovství světa v ruském Petrohradě v roce 2007 získal Karel Filip bronzovou medaili a Michal Ferjančič dokonce jednu stříbrnou a dvě bronzové. Na mistrovství žáků České Republiky získal Petr Hosnedl dva tituly mistra a přidal k tomu ještě jednu bronzovou medaili. Co se týče seriálu Mistrovství České republiky, tak zde patří naši členové každoročně k úzké špičce favoritů. Úspěchů na tomto poli je hodně a všechny je můžete shlédnout v odkaze v horní části této stránky.

Naši členové se také výraznou měrou podíleli na organizování Mistrovství světa kategorie NS, které se konalo v roce 2005 v Borovanech, tehdy pod hlavičkou klubu KLoM Ledenice. Tohoto mistrovství se zúčastnilo na 230 závodníků ze 17 států. V českém i zahraničním  modelářském tisku bylo označeno pořádání této velké akce za nejlepší v celé historii konaných šampionátů. V současnosti byl náš klub požádán, aby pravidelně organizoval soutěž seriálu Mistrovství České Republiky jak v kategorii NS, v ATC Podroužek v Netolicích, tak i v rychlíkářské kategorii M na rybníku Pražan v Borovanech.

 

Bohouš Ferjančič

předseda MAJÁKU Borovany